توافق‌نامه صلح بین شاکیان پرونده و آقای شیرنگی + نظرسنجی

در راستای تسریع در روند حل پرونده آقای علی اصغر غریب شیرنگی و با توجه به مذاکرات صورت گرفته بین طرفین، قرار شد براساس مفادی که در ذیل خواهد آمد، بین طرفین صلح برقرار و پرونده پس از اجرایی شدن همه مفاد، مختومه گردد.
طرفین : ۱- آقای علی اصغر غریب شیرنگی ۲- نمایندگان شکات آقای شیرنگی

لطفأ در نظرسنجی مربوط به این توافق‌نامه که در پایان مطالب آمده است، شرکت کنید.

مفاد صلح‌نامه

آقای علی اصغرغریب شیرنگی متعهد می‌شوند:

۱- همه اموال منقول و غیرمنقول که در لیست اموال توقیفی دادگاه ذکر شده است، اعم از کارخانه ومتعلقات آن مثل ماشین آلات، معادن مربوطه و…. با نظارت دادگاه در مقابل دینشان (اعم از اصل دین و خسارت تأخیر تأدیه) به نمایندگان شکات با انتقال سند تحویل دهند.

۲- همه زمین‌های معرفی شده به دادگاه، اعم از آنهایی که در آن تغییراتی مانند حصارکشی، تغییر کاربری، تأسیس بازار روز و تأسیس شهربازی داده شده است و همچنین مغازه‌ها را با انتقال سند، به نمایندگان شکات تحویل دهند.

۳- هرگونه ایرادی در هر یک از اسناد ارائه شده مربوط به اموال توقیفی(اعم از سند دار و قولنامه‌ای) به صورت معارض، مدعی و غیره پیدا شود، خود به شخصه بر طرف نموده و خسارات وارده را جبران نمایند.

۴- اگر بعداً معلوم شود به جز املاک و اسناد ارائه شده به دادگاه(لیست اموال توقیفی)، املاک دیگری در کل ایران متعلق به ایشان بوده و آن را در زمان مصالحه مخفی کرده‌اند و تاریخ تملک آن مربوط به بعد از بازداشت ایشان باشد، به نفع شکات در اختیار آنان قرار دهند و به عنوان خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع، قابل پیگرد قانونی علیه ایشان باشد.

۵- در تمامی مراحل تقسیم اموال بین شکات اعم از فروش، تفکیک املاک، امورات مربوط به شهرداری و ثبت و دارایی و… تلاش خود را مبذول داشته همکاری لازم را با نمایندگان و شکات جهت تسریع این مهم داشته باشند.

۶- کلیه منافع و سودهای حاصله از کارخانه و دیگر مستغلات، از زمان توقیف، پس از کسر هزینه‌های متعارف آن و صفر کردن تعهدات مربوط به املاک(البته در صورت وجود تعهد) به نفع مالباختگان محاسبه گردد و به ضمیمه اصل اموال به نمایندگان شکات تحویل دهند.

۷- از تاریخ انجام توافق مصالحه، هیچ‌گونه نقل و انتقال در املاک توقیفی و متعلقات مربوط به آن، اعم از کارخانه و مغازه‌ها و شهربازی و… و همچنین هرگونه اقدامی که باعث از ارزش افتادن یا کسر ارزش املاک گردد انجام ندهند.

۸- هزینه‌های ناشی از دادرسی که متوجه شکات پرونده گردیده را شخصاً بر عهده گرفته و آن را به دادگاه پرداخت نمایند.

۹- وثیقه‌ای برای جلب اعتماد شکات و نمایندگان آنها در اختیارشان قرار دهند که نوع وثیقه و مدت رهن آن، با نظر قاضی محترم تعیین گردد(این وثیقه می تواند چک، سفته یا هر چیز ارزشمند دیگری باشد).

۱۰- در صورتی که از هر یک از مفاد توافق نامه صلح عدول نمایند، مبلغ دو میلیارد تومان به عنوان تخلف از اجرای توافق نامه، به نفع شکات بپردازند.

شکات و نمایندگان آنها نیز متعهد می‌شوند که پس از انجام تمامی تعهدات مالی و غیرمالی از سوی آقای شیرنگی، خواسته‌های وی از جمله آزادی مشروط ایشان و توقف تمامی پیگیری‌های حقوقی و کیفری اجرایی شود.

نظرسنجی

آیا با توافق‌نامه صلح بین آقای شیرنگی و نمایندگان موافق هستید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...

لطفاً در صورتی که گزینه سوم، یعنی «نیاز به اصلاحات دارد» را انتخاب کردید، نظر اصلاحی خود را در قسمت نظر کاربران ارسال فرمایید.

۲۳
مرداد ۱۳۹۳
نویسنده
دیدگاه‌ها ۱۹ دیدگاه
برچسب‌ها

نظرات کاربران

 1. محمد رضا انواری گفته:

  برای دادخواست خسارت تأخیر تأدیه علاوه بر حکم دادگاه چه مدارک دیگری باید ببریم؟

 2. محمد رضا انواری گفته:

  به جز حکم دادگاه چه مدارکی را برای خسارت تأخیر تأدیه به دادگاه ببریم

 3. حسینی گفته:

  سلام. تشکر از زحمات بسیاری که نمایندگان محترم متقبل شده اند.
  بنده با این صلح نامه موافق هستم، فقط برای این که ابهامی باقی نماند خوب می شد لیست اموال توقیفی آقای شیرنگی اطلاع رسانی می شد تا با اطلاع کافی در این نظر سنجی شرکت کنیم.
  یک سوال این که: با توجه به کیفری بودن پرونده و تعلق آن به دادگاه ویژه روحانیت، چرا خود دادگاه ویژه پیگیر مسایل مالی پرونده نیست و این پرونده به شبعه اجرای احکام دادگاه حقوقی منتقل شده است؟ در حالی که پرونده های مشابه را خود دادگاه ویژه پیگیر بوده است.

  • محمدرضا گفته:

   با سلام خود دادگاه ویژه هم موافق به این کار هست امّا قانونا برایشان امکان ندارد مگر با پیگیری از طرف شکات و درخوست از رئیس قوه که نمایندگان به دنبال این موضوع نیز هستند

 4. جمشید علیزاده دیکه سرا گفته:

  باسلام و احترام وتقدیر وتشکر از زحمات بیدریغ سروان گرامی.
  نظربه اینکه عزیزان مالباخته چندین سال هست که با این مشکل دستو پنجه نرم میکنند وچه بسا در این میان بخاطر مشکلات مالی پیش آمده خانواده هایی از هم پاشیده شد که بنده خودم نیز از قربانیان این مساله هستم وهنوز هم نتوانستم تبعات آنرا جبران کنم .لذا از وکلای بزرگوار مستدعیست تمام تلاش خود را جهت استیفای حداکثری حقوق پایمال شده موکلینشان اعم از اصل سرمایه و حقوق معوقه ایشان(خسارت تاخیر تادیه) را بکار گیرند.پیشاپیش مراتب احترام وامتنان خویش را اعلام میدارم.

 5. علیرضا گفته:

  با سلام . میخواستم بدونم مبنای محاسبه دیرکرد خسارت مبالغ چگونه محاسبه گردیده است و برای محاسبه افراد چه فرمولی را حساب کنند ؟ با تشکر

 6. علیرضا گفته:

  با سلام خدمت همه شما که پیگیر جدی حل این مساله هستید . خدا اجرتان دهد . من فکر میکنم تمامی جوانب را در نظر بگیرید تا روند اجرایی زودتر انجام گیرد.و تمامی کسانی که در این مدت طولانی صبر کردند زودتر به اموال خود دست پیدا کنند. با تشکر

 7. حسین گفته:

  ضمن تشکر از نمایندگان محترم
  به نظر بنده در صورتی که اموال منقول و غیر منقول آقای شیرنگی در حدود مبلغ بدهکاری و تأخیر تأدیه هست، این توافق مناسب است ولی در غیر این صورت نیاز است که از دادگاه محترم درخواست تأخیر تأدیه شود هر چند که روال طولانی خواهد داشت.

  • محمدرضا گفته:

   کلّ بدهی آقای شیرنگی با احتساب خسارت تأخیر حدود ۶۰ میلیارد است که اموال ایشان بعلاوه سودهای حاصله حدود ۳۵ میلیارد می شود

 8. مسعود گفته:

  ۱. در این مصالحه نامه، مهلت قید نشده. یعنی شیرنگی میتواند این پروسه را فرضا ۱۰ سال طول بدهد و حال آنکه فردای امضای توافق، از زندان آزاد میشود.
  ۲. در بند ۴ نیازی نیست تاریخ تملک اموال حتما بعد از بازداشت باشد. اصولا “قید زمان” وجهی ندارد و باید مطلق در نظر گرفته شود.
  ۳. در بند ۱۰ مبلغ قید شده (۲میلیارد) ضمانت اجرایی کافی برای کسی که بیش از ۲۰ میلیارد بدهکاری دارد نیست. بهتر است در صورت تخلف، اصل مصالحه منتفی شده و ایشان به زندان برگشته و پیگیری های کیفری ادامه یابد افزون بر خسارت تاخیر تادیه.

 9. علی گفته:

  با توجه به خساراتی زیادی که در این مدت به مال باختگان خورد است حتما خسارت تأخیر تأدیه باید از ایشان گرفته شود

  • محمدرضا گفته:

   با سلام برای این کار باید خود مالباختگان هر چه سریع تر اقدام کنند . برای این کار باید با در دست داشتن حکم خودتان به دادگاه عمومی بروید ودادخواست خسارت تأخیر تأدیه بدهید تا رسیدگی شود

 10. سید حسن صفوی گفته:

  جایگاهی برای احقاق حق افرادی که وارد سیستم وکالت نشده اند در این توافق نامه در نظر نگرفتید و حق آنها کان لم یکن تلقی شده

  • محمدرضا گفته:

   چرا این مصالحه از طرف همه باید انجام گیرد منتهی برای کسانی که نماینده انتخاب نکرده اند بعد از اطّلاع رسانی و انتخاب نماینده صورت می گیرد

 11. محمدرضا امین گفته:

  سلام علیکم
  به نظر بنده خوب است قید شود که پس از در اختیار گرفتن اموال ایشان، قرار است چگونه عمل شود.
  موفق باشید
  از زحمات شما متشکرم
  امین

  • محمدرضا گفته:

   تمامی مراحل زیر نظر دادگاه صورت می گیرد . بعد از تحویل گرفتن اموال در مورد چگونگی تقسیم آن نیز تصمیم گیری می شود

   • mohamad گفته:

    تمامی مراحل زیر نظر دادگاه صورت می گیرد . بعد از تحویل گرفتن اموال در مورد چگونگی تقسیم آن نیز تصمیم گیری می شود
    واقعا حرف خنده داری است که بعد از تحویل گرفتن اموال می خواهید راجع به چگونگی تقسیم آن تصمیم بگیرید.
    مگر شکولات می خواهید تقسیم کنید.
    آدم عاقل یه سفر می خواهد برود اول فکر جا و مکان می کنه بعد میره سفر بعد شما می خواهید گوتره کار کنید آند هم در مورد امر به این مهمی، بدون در نظر گرفتن جوانب و بدون فکر و بدون سبک و سنگین کردن می خواهید مصالحه کنید تازه بعد از مصالحه می خواهید بشیند تصمیم بگیرد که چه جوری تقسیم کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *