طرح دادخواست تأمین خسارت تأخیر تأدیه + اصلاحیه

عزیزانی که دارای پرونده شکایت علیه علی اصغر غریب شیرنگی هستند، برای درخواست تأخیر تأدیه اقدام کنند. برای این منظور مدارک زیر لازم است:
۱. حکم دادگاه و دو عدد کپی از آن.

نمونه دادخواست تأمین خسارت تأخیر تأدیه

نمونه دادخواست تأمین خسارت تأخیر تأدیه

۲. برگه دادخواست تأخیر تأدیه که آن را هم می‌توانید از اتاق تمبر دادگاه عمومی انتهای سالن طبقه همکف تهیه کرده همراه با کپی تکمیل شده آن به نمونه تکمیل شده آن، در تصویر توجه فرمایید:
۳. فرم استشهادیه اعسار از پرداخت هزینه دادرسی که توسط سه شاهد تکمیل شده باشد و کپی از هرکدام از آنها. فرم را می‌توانید از اتاق کپی ابتدای ورودی دادگاه عمومی تهیه کنید و در صورت اینکه در قم نیستید و استشهاد از همشهریان یا نزدیکان می‌خواهید بگیرید، نمونه آن را در ذیل می‌آوریم.

نمونه فرم استشهادیه

اینجانب ………………………….. فرزند……………… دارای شناسنامه شماره …………………… صادره……………………… به نشانی …………………………………………… حاضرم با اتیان سوگند شرعی حقیقت را بیان نمایم که آقا/خانم ………………………… فرزند…………………….. را از طریق ……………. می‌شناسم. ایشان دارای شغل ………………………. و ماهیانه مبلغ ………………………. ریال درآمد دارد و وسیله امرار معاش وی ……………………………….. بوده و توان پرداخت محکوم به/هزینه دادرسی به مبلغ ……………………………… ریال را ندارد.

پس از تکمیل این موارد به اتاق معاون در طبقه همکف نزد آقای فرخی مراجعه کرده و از ایشان بخواهید که دادخواست شما را به شعبه ۲ یا ۱۴ ارجاع دهند.

لازم به ذکر است در اطلاعیه قبلی، محل ارجاع، شعبه ۱۰ اعلام شده بود که به دلیل عدم صدور حکم توسط قاضی این شعبه، به این ترتیب، اصلاح شده است.

۰۴
شهریور ۱۳۹۳
نویسنده
دیدگاه‌ها ۱۰ دیدگاه
برچسب‌ها

نظرات کاربران

 1. حامد فاتح گفته:

  با سلام آیا مشخص هست در صورت تاخیر تادیه دادن حدودا چه زمانی پول به دست ما خواهد رسید ؟
  اگر مصالحه کنیم امکان تاخیر تادیه گرفتن می باشد؟
  اگر مصالحه کنیم کی پول به دست ما خواهد رسید؟

 2. علی صبور گفته:

  باتشکراززحمات نمایندگان خصوصااقای شریفی درخصوص دادخواست تاخیرتادییه حکم دادگاهازکجابایدگرفته شود من هیچ مدرکی ندارم من اقای شریفی به عنوان نماینده انتخاب کرده ام و نمیدانم پرونده ام در چه حالی است و به کجا باید رجوع کنم. ممنون از شما

 3. شاکی گفته:

  سلام علیکم:با تشکر از زحمات شما عزیزان،آیا کسانی که در زمان فرصت ۱۰یا۲۰ اعتراض به دستور قاضی پرونده دادخواست ننوشتن می توانند برای تاخیری اقدام نمایند(زیرا تاخیر بودن الان مشخص شده وضرر روی ضرر الان صورت رفته)لطفا راهنمایی بفرمائید

 4. محمد گفته:

  سلام
  ما باچند نفر از شکات مراجعه کرده و بعد از انجام تمام مراحل در اخر اقای فرخی قبول نکردند و و بی نتیجه بازگشتیم

  • محمدرضا گفته:

   با سلام دوستان عزیز مراجعه به دادگاه جهت درخواست تأخیر تأدیه چند فایده دارد ۱- فشار به دادگاه ۲- فشار به شیرنگی چون ایشان متوجّه خواهد شد که دین ایشان سه برابر است نه آنچه او فکر می کند ۳- بنده از دفتر مقام معظم رهبری استفتاء کردم فرمودند چون قاضی دادگاه حکم می دهند اشکالی در آن نیست در عین حال هر کس به نظر مرجع تقلید خود عمل کند

 5. محمد گفته:

  با سلام و عرض ادب

  برادران گرامی ، ما مراجعه کردیم برای این مساله ولکن همان آقای فرخی گفتند که:
  شما الان نباید این دادخواست جدید را مطرح کنید و ضرورتی ندارد دراین مرحله
  هر وقت اصل مبلغ را محقق شد و گرفتید بیایید و برای خسارت اقدام کنید و گذشت زمان تاثیری در این اقدام ندارد
  فقط الان باعث بالا رفتن ترافیک پرونده ها در قوه قضاییه می شوید
  ضمن اینکه ظاهرا با فتاوای مراجع گرفتن این مبلغ اشکال شرعی دارد.
  دوستان نظراتشان را در این خصوص حتما مطرح فرمایند
  انشاله نظرات را در اصل مطلب هم اعمال کنید
  چنانچه ضرورت ندارد کسی وقت و هزینه اضافی نپردازد!
  ضمنا ما وقتی مراجعه کردیم دیدیم که برای ما هنوز درخواست اجرائیه صادر نشده بود ..یعنی کسی به ما نگفته بود این کار را باید انجام دهیم تا حکم اجرایی بشود
  عزیزان چنانچه درخواست اجرایی شدن نداده اید مراجعه کنید به زیر زمین دادگاه عمومی دادگاه شماره ۹
  موفق باشید

  • محمدرضا گفته:

   با سلام با توجّه به مراجعه شکات این مطلب را آقای فرخی گفته اند که خود نشانگر اثر مراجعه به دادگاه است چون خود این مراجعات باعث شده آن طور که ما اطلاع پیدا کردیم آقای فرّخی فرمودند فعلا قبول نمی کنیم تا یک فکری به حال این مسأله در دادگاه بشود ظاهرا به دنبال یک شعبه ویژه برای این دادخواست هستند که این بسیار به نفع شکات و ضرر آقای شیرنگی است و ما همین را دنبال می کنیم ودر ضمن عزیزان برای حکم این مسأله می توانند به مراجع تقلید خود مراجعه کنند

 6. شاکی گفته:

  سلام
  ضمن سپاسگزاری از زحمت شما، اگر لطف کنید یه نمونه از فرم تکمیل شده استشهادیه هم توی سایت بگذارید ممنون میشم. یا اینکه هزینه دادرسی در فرم استشهادیه چقدر باید درج شود؟
  در ضمن نمونه فرم دادخواست تأخیر تأدیه هم که لطف کردید گذاشتید به سختی قابل خواندن است اگر تصویر را تعویض کنید بهتر می شود.
  بازهم ممنونیم

  • محمدرضا گفته:

   با سلام نمونه استشهادیه همان است که در سایت گذاشته شده فقط دوست یا آشنای شما باید آن را تکمیل کند البته در صورتی که مبلغ دادرسی شما خیلی بالا باشد در غیر این صورت مبالغ پایین را اگر بپردازید نیازی به استشهادیه هم نیست .
   مبلغ خسارت را باید خود دادگاه قسمت کنترل دادخواست یا قسمت اجرای احکام تعیین ودرج کنند
   روی تصویر کلیک کنید و زوم نمایید قابل رویت هست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *