مژده! مژده! مزایده اول اموال شیرنگی انجام شد

به اطلاع طلبکاران پرونده شیرنگی می‌رسانیم با همت و پیگیری شبانه روزی نمایندگان از جمله آقایان نیکوفرید، حبیب اللهی، غلامی و قنبری، سرانجام پس از هفت سال دوندگی، مزایده اول اموال شیرنگی انجام شد و با پشتوانه وکالتی که طلبکاران به این آقایان داده بودند مبلغ ۴ میلیارد تومان از اموال، در مزایده، به طلبکاران رسید.

در نتیجه این پیگیری‌ها، قاضی پرونده متقاعد شده است که اموال شیرنگی تنها از طریق مزایده در اختیار طلبکاران قرار داده شود و بالطبع، باب مصالحه و بعضأ کاسب‌کاری‌های نماینده جدا شده از گروه نمایندگان بسته خواهد شد.

مزایده دوم نیز در آینده نزدیک برگزار خواهد شد و ان‌شاءالله با همکاری دیگر طلبکارانی که هنوز به نمایندگان خود وکالت نداده‌اند، باقی‌مانده اموال ارزشمند آقای شیرنگی از دست‌اندازی کاسب‌مآبان محفوظ بماند و در اختیار صاحبان اصلی آن، یعنی طلبکاران قرار بگیرد.

در اینجا سؤالات مهم و سرنوشت‌سازی وجود دارد که تأمل در پاسخ آن، راه را برای طلبکارانی که هنوز تصمیم به اعطای وکالت به نمایندگان خود نشده‌اند، روشن می‌نماید:

ـ علت چیست که از بین تعداد زیاد نماینده‌ها، آقای شیرنگی طی نامه‌ای به آقای شعبانی اعلام کرده است که فقط حاضر است با یک نماینده مشخص، که آن هم از جمع نمایندگان خارج شده است مصالحه کند؟

ـ چگونه است که هرکدام از نمایندگان برای انجام کاری به شمال مراجعه می‌کنند، این به اصطلاح نماینده جدا شده از جمع نمایندگان، در دفتر کار پدر آقای شیرنگی در حال مذاکره برای مصالحه مشاهده می‌شود؟

هرچند سعی کنیم خوش‌بینانه به مسأله تلاش نماینده جدا شده از جمع نمایندگان برای جمع‌آوری وکالت از طلبکاران به منظور انجام مصالحه نگاه کنیم، باز هم این شواهد، انسان را متقاعد می‌نماید که دست‌هایی در پشت پرده مشغول است تا از این آب گل آلود، شاه ماهی صید نماید.

در ادامه، تذکر چند نکته لازم و ضروری است:
ـ همان‌طور که قبلأ هم ذکر شد، دفترخانه‌های ۶۶ و ۱۱۱ جهت اعطای وکالت به نمایندگان مورد حمایت این سایت در نظر گرفته شده‌اند و عواقب ناشی از ثبت وکالت در دفترخانه‌ای غیر از این دو، بر عهده خود فرد می‌باشد.

ـ عزیزان دقت داشته باشند که ارزش واقعی و قیمت کارشناسی اموال شیرنگی در شمال، بسیار پایین‌تر از قیمتی است که بنگاه‌داران و کاسب‌کاران مرتبط با آنها اعلام و بعضأ بر مبنای آن، در اختیار طلبکاران قرار می‌دهند. پس در صورتی که به هر عنوان قصد مصالحه با شیرنگی را دارید، به این نکته با دقت توجه کنید.

ـ اموالی که قبلأ توسط آقایان نیکوفرید، شریفی‌خواه و حبیب اللهی مصالحه شده است، در صندوقی گردآوری خواهد شد تا انشاءالله به صورت منصفانه بین طلبکاران تقسیم شود. از این روست که امیدواریم عزیزانی که با بدبینی‌های خود، نمایندگان خدوم را مورد بی‌مهری قرار داده بودند و بعضأ با نگاشتن مطالبی خلاف شأن یک انسان مسلمان باعث رنجش این عزیزان شده‌اند، از خداوند طلب مغفرت نمایند.
– از همه مهمتر، اینکه پرونده هایی وجود دارد که هنوز حکم اجراییه ندارد. لازم است شاکیانی که پرونده آنها حکم اجراییه ندارد، هر چه سریعتر برای دریافت این حکم اقدام کنند.

۱۲
مرداد ۱۳۹۴
نویسنده
دیدگاه‌ها ۲۳ دیدگاه
برچسب‌ها

نظرات کاربران

 1. عباس گفته:

  اگه بنده امروز که ۱۹ هست وگالت بدم.جزء مزایده قرار میگیرم یعنی پرداخت بدهی شاممل من هم میشه ….بفرمایید تا چه تاریخی پرداخت بهی شامل حالشون میشه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. عباس گفته:

  اگه همه بدهی شیرنگی را نسبت به چهار میلیاردی که قبلا وصول شده هم تقسیم کنیم به هر طلبکار تقریبا یک پنجم پولش بر میگردد.یعنی به بننده که سی و شش میلیون از دست دادم باید هفت میلیون میرسید که تا کنون یه تومن هم به من ندادند….به کی بگم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • شاکی پرونده گفته:

   همانطور که در جواب سؤال قبل گفته شد، اگر تا به حال به نماینده ای وکالت داده اید، باید منتظر تصمیم آنها باشید.

 3. حسام گفته:

  با سلام
  قاضی با استناد به مطالبی خسارت تاخیر را منتفی کرده از جمله اینکه
  اموال شیرنگی الان کمتر از بدهی هایش است لذا نمیتواند خسارت تاخیر بدهد
  مکررا اعلام کرده اموالش متعلق به طلبکاران است و ادعایی ندارد

  این دو دلیل قابل مناقشه است، به خصوص دلیل دوم که با رفتارهای مزورانه و منافقانه شیرنگی هیچ صداقتی از وی برای دادن بدهی طلبکاران دیده نشده، بنابراین ادعای وی مبنی بر اینکه اموالش مال طلبکاران است و ادعایی ندارد، در عمل مکررا نقض شده
  با این وصف نظر شما برای درخواست تجدیدنظر حکم (که ۲۰ روز بعد از ابلاغ) قابل انجام است چیست؟

  • شاکی پرونده گفته:

   سلام
   آقای نیکو فرید در پاسخ به سؤال شما گفتند: اینکه اعلام کرده بودیم که برای شکایت تأخیر تادیه اقدام کنید، به دلیل این بود که از این اهرم فشار استفاده شود و دیدیم که با برگزاری مزایده، این مهم محقق شده.
   اما اعتقاد داریم که اعتراض به حکم صادره، راه به جایی نمی برد. کما اینکه قاضی دادگاه شمال هم اعلام کرده که شیرنگی بیش از این اموالی ندارد که به تأخیر تادیه برسد.
   اما با این وجود، اگر راه برای اعتراض باز است، میتوانید از این فرصت استفاده کنید.

 4. امیر گفته:

  سلام و خسته نباشید
  اگه امکانش هست مقداری توضیح دهید حالا که مزایده انجام شده چه مقدار از اموال طلبکاران برگشته و حالا برا گرفتن پولمون چکار باید بکنیم؟

  • شاکی پرونده گفته:

   همانطور که در جواب سؤال دوست عزیز دیگر توضیح داده شد، مزایده اول اموال شیرنگی انجام شده است که تا یک هفته شیرنگی حق اعتراض دارد. دو هفته هم برای رسیدگی به اعتراض زمان لازم است و تا دو ماه شیرنگی فرصت دارد تا پول اموال را تهیه کند و اموالی را که در مزایده از دست داده، تصاحب کند.
   پس از این مدت، اموال و یا معادل نقدی آن، به قیمت کارشناسی، در اختیار نمایندگان قرار میگیرد و همان طور که ذکر شد، به علاوه اموالی که قبلا آقایان مصالحه کرده بودند، به نسبت طلب، بین همه طلبکاران تقسیم میشود.
   قرار است برای مابقی اموال هم مزایده دیگری برگزار شود، که اگر طلبکاران همکاری کنند و به نمایندگان وکالت دهند، ان شاءالله بقیه اموال هم در اختیار طلبکاران قرار بگیرد.

 5. فدایی داری گفته:

  سلام خدا قوت
  واقعا دست دوستانی که به خاطر خدا، کار کردند، زحمت کشیدند و کم مهری هایی دیده اند درد نکند و ان شاالله خداوند بزرگ به شایستگی از آنها قبول کند و توفیق ایستادگی و تلاش خالصانه را در این مسیر تا حصول نتیجه مطلوب، به آنها عطا نماید.
  چند سوال:
  ان شاالله حدودا چه زمانی دوستان به پول خود می رسند؟
  دوستان به مقدار (درصد) از پول خود می رسند؟
  بحث خسارت تأخیر چگونه پیگیری می شود؟

  با تشکر مجدد

 6. سعيد گفته:

  برای ثبت وکالت هنوز فرصت داریم؟

  • شاکی پرونده گفته:

   مزایده دوم در پیش است و وکالت بیشتر، به معنای حضور قدرتمندتر طلبکاران در مزایده است.
   تا زمان برگزاری مزایده دوم، وقت برای اعطای وکالت هست.

 7. حسین گفته:

  از نمایندگان وفادار به جمع طلبکاران شیرنگی بی نهایت سپاسگزارم.
  خواهشمندم زودتر تکلیف باقی مانده طلبکاران را که تا کنون امکان اعطای وکالت به شما را نداشته‌اند مشخص کنید.
  پیشنهاد می‌کنم مقداری از این املاک را به پول تبدیل کنید و بدهی برخی از طلبکاران را بدهید. اینکار باعث ایجاد انگیزه و باور بقیه طلبکاران جهت اعطای وکالت خواهد شد.
  با سپاس

  • شاکی پرونده گفته:

   همان طور که ذکر شد، اموال به نسبت طلب طلبکاران، بین همه تقسیم میشود.

   • محمد گفته:

    سلام می خواستم بدانم من که دو میلیون طلبکارم و هنوز وکالت به کسی ندادم آیا پولم برمیگردد ؟ چه مبلغی به من می دهند ؟ آیا تأخیر تأدیه که درخواست کرده بودیم از دادگاه را می دهند ؟

    • شاکی پرونده گفته:

     سلام
     طلب شما یا از طریق نمایندگان با وکالت رسمی پیگیری می‌شود و یا اینکه خودتان باید برای پیگری طلب خودتان به شمال بروید.
     این طور که از شواهد پیداست، تأخیر تأدیه هم منتفی شده و رأی قاضی بر عدم تعلق آن به طلب طلبکاران است.

 8. علی اسدی گفته:

  سلام دوستان گرامی. متاسفانه بنده هنوز نماینده ای برای پی گیری انتخاب نکرده ام. اگر ممکن است راهنمایی کنید تا به یکی از اقایان نمایندگی دهیم تا مطالبات ما هم پی گیری شود.

 9. مسعود گفته:

  آقا انقدر رمزی نوشتی که ما نفهمیدیم چی شد!
  ما که نماینده مون آقای شریفی خواه بود باید چکار کنیم؟
  وکالت بدیم کی به پولمون میرسیم؟
  الان پول دستتونه یا فقط زمین و اموال غیر منقول؟
  پولها رو نوبتی میدین یا قرعه کشی میکنید؟

  • شاکی پرونده گفته:

   عزیزانی که به آقای شریفی خواه نمایندگی داده بودند، به محضر های اعلام شده مراجعه کنند و به آقای نیکو فرید یا حبیب اللهی وکالت بدهند.
   مزایده اول اموال شیرنگی انجام شده است که تا یک هفته شیرنگی حق اعتراض دارد. دو هفته هم برای رسیدگی به اعتراض زمان لازم است و تا دو ماه شیرنگی فرصت دارد تا پول اموال را تهیه کند و اموالی را که در مزایده از دست داده، تصاحب کند.
   پس از این مدت، اموال در اختیار نمایندگان قرار میگیرد و همان طور که ذکر شد، به علاوه اموالی که قبلا آقایان مصالحه کرده بودند، به نسبت طلب، بین طلبکاران تقسیم میشود.

   • حسین گفته:

    سلام خسته نباشید
    اموال بین همه طلبکاران تقسیم میشه یا بین کسانی که به نماینده‌ها وکالت دادند؟

    • شاکی پرونده گفته:

     جناب آقای نیکو فرید در پاسخ به سؤال شما گفتند:
     فقط بین کسانیکه وکالت محضری به نمایندگان معرفی شده در سایت داده اند تقسیم خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *