پیگیری برای رفع توقیف زمین‌های برنده شده در مزایده

در پیگیری‌های نمایندگان شاکیان شیرنگی، برای تحویل گرفتن زمین‌هایی که در مزایده به نفع شاکیان توسط نمایندگان برداشته شده بود، مشخص شد که در خرداد سال ۱۳۸۷ یکی از بستگان شیرنگی پنج فقره چک را که از شیرنگی دریافت کرده بوده(مجموعاً به مبلغی نزدیک به دو میلیارد تومان) از طریق اجرائیات اداره ثبت علی آباد پیگیری کرده و بیشتر  زمین‌های سنددار از جمله زمین‌های سنددار دریافتی توسط نمایندگان را توقیف کرده است که این امر باعث شده تحویل زمین‌ها با مشکل مواجه شود.
نمایندگان نیزدر یکی دو ماه اخیر با شکایت به دادگاه ویژه روحانیت وپیگیری و بررسی سابقه ثبتی زمین‌ها (علاوه بر شکایت مبنی بر مشکوک بودن این طلب کلان) با ارائه اسناد، ثابت کردند که این توقیفات بعد از توقیف دادگاه ویژه بوده و لذا بایستی کأن لم یکن شود.

بنابراین، دادگاه ویژه روحانیت قم نامه‌ای مبنی بر رفع توقیف به دادگاه ساری فرستاد تا حکم توقیف ملغی شود. لذاپس از اعمال مفاد نامه مذکور، نمایندگان برای دریافت زمین‌ها اقدام خواهند کرد.

در ضمن طلبکارانی که هنوز وکالت نداده‌اند، با توجه به فروش نرفتن زمین‌ها در مزایده و همچنین سهیم نشدن آنها در زمین‌های برداشته شده توسط نمایندگان، معلوم نیست که در آینده تکلیف طلبشان چه خواهد شد. لذا برای دادن وکالت برای گرفتن چند زمین ارزشمند باقی مانده از اموال شیرنگی زودتر اقدام نمایند.

۲۰
آذر ۱۳۹۴
نویسنده
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه
برچسب‌ها

نظرات کاربران

  1. ابوالفضل گفته:

    سلام
    ضمن تشکر از زحمات شما
    از آنجا که وکالت دوم حدود ۴ میلیارد بوده و دو میلیارد آن فقط توقیف شده تکلیف بقیه چه می شود آیا سند صادر شده چیزی به فروش رفته لطفا واضح توضیح دهید
    اجرکم علی الله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *