اطلاعات جدید از روند پرونده شیرنگی ـ فروردین ۹۵

۱. علت به روز رسانی نشدن چند ماهه سایت به خاطر این بود که نمایندگان قصد داشتند بحث تحویل زمین‌ها را کاملاُ به سرانجام برسانند و بعد از آن در سایت اعلام کنند.
۲. طبق صورتجلسه در دادگاه کمالان مورخ ۲۰ / دی / ۹۴ زمین‌های قولنامه‌ای برداشته شده در مزایده، تحویل نمایندگان شد و نمایندگان زمین‌ها را برای فروش گذاشته‌اند ولی هنوز فروخته نشده است.
۳. پرونده در دی ماه ۹۴ از دادگاه کمالان به همراه گزارشی که در آن قاضی اجرای احکام کمالان آقای گرجی به اقدامات انجام شده اشاره کرده بودند جهت تعیین تکلیف در ادامه کار به قم ارسال شد. در این گزارش به انجام و تایید مزایده نیز اشاره شده است.
۴. همانطور که قبلاً هم اطلاع‌رسانی شده بود درتاریخ ۲۸ / خرداد / ۱۳۸۷ یکی از بستگان شیرنگی به نام خانم «ر.ج» که پنج چک از شیرنگی و مجموعاً به مبلغ حدود ۲ میلیارد تومان در دست داشته، به اداره ثبت علی آباد مراجعه کرده وتقریباً تمامی زمین‌های سنددار را بابت طلب خود توقیف کرده است و حال که نمایندگان تعدادی از زمین‌ها را بابت طلب موکلین برداشته‌اند انتقال اسناد به خاطر توقیفات این شخص به مشکل خورده است.
شواهد و قرائن حاکی از آن است که به احتمال قریب به یقین این طلب واقعی نیست و تبانی می‌باشد؛ لذا نمایندگان در آبان‌ماه ۹۴ در مورد این موضوع دردادگاه ویژه قم شکایت کردند که رسیدگی به شعبه ۴ ارجاع شد و دادیار محترم آقای انصاری بعد از چند ماه، پرونده را به گرگان ارجاع دادند و نمایندگان به دادگاه گرگان دعوت شدند و قاضی شعبه ویژه گرگان به علت سکونت شیرنگی و خانم «ج» در خارج از گرگان و با موافقت نمایندگان، پرونده را جهت رسیدگی به قم ارجاع داد. ولی متأسفانه هنوز به پرونده رسیدگی نشده و حکم صادر نشده است و همین امر باعث سوء استفاده شیرنگی و عدم امکان انتقال سند شده است.
لازم به ذکر است که نمایندگان چند هفته به خاطر رفع این توقیفات از راه دیگری در دادگاه کمالان و اداره ثبت علی آباد در رفت و آمد بودند ولی ظاهراً تنها راه حل رفع این توقیفات، رسیدگی دادگاه به این امر و صدور حکم است. البته اگر خانم «ج» خودش توقیفات را از روی این زمین‌ها بردارد، مشکل حل می‌شود که تاکنون با وجود تماس نمایندگان این کار را نکرده است.
شیرنگی هم که خودش می‌داند رسیدگی در دادگاه به نفعش نیست در پیامک‌هایش خواستار انصراف نمایندگان از شکایتشان شده تا این مشکل را حل کند ولی این مطلب مانند بسیاری از گفته‌هایش در حد حرف باقی مانده و هیچ اقدام عملی در حل این مشکل انجام نداده است تا نمایندگان هم شکایت را پس بگیرند.
۵. بسیاری از پیامک‌هایی که از سامانه و ظاهراً از طرف شیرنگی به بعضی از مال‌باختگان می‌رسد، صحت ندارد؛ از جمله ابطال مزایده، تحویل ندادن سفته‌ها توسط مال‌باختگان به نمایندگان، عزل نمایندگان توسط دادگاه و…
شاکیان محترم می‌توانند با مراجعه به همین سایت، از آخرین اطلاعات و اخبار پیگری‌های نمایندگان مطلع شوند و یا با مراجعه به دادگاه قم یا کمالان یا دادگاه ویژه روحانیت، صحت وسقم پیامک‌ها را متوجه شوند. مسئول شعبه ۹ اجرای احکام و تنظیم نامه‌های پرونده شیرنگی به شمال، با دیدن مطالب پیامک‌های شیرنگی، اظهار تعجب می‌کرد و می‌گفت می‌توانید به جرم نشر اکاذیب از وی شکایت کنید که البته ما این کار را به عهده مالباختگان می‌گذاریم.
۶. شیرنگی به تازگی پیام داده مالباختگان در گروه‌هایی بیایند تا من بابت طلبشان به آنها زمین بدهم. ما از این طرح استقبال می کنیم. البته به شرط اینکه وی حسن نیت خود را ثابت کند و زمین‌هایی را که نمایندگان در مصالحه و مزایده برداشته‌اند به آنها تحویل دهد؛ کاری که هنوز اتفاق نیافتاده است و همین الان بعضی از نمایندگان، چند صد میلیون تومان وکالت بعد از مزایده گرفته‌اند، که شیرنگی حاضر به همکاری، مصالحه و دادن زمین بابت این طلب‌ها نیست؛ لذا با شناختی که دراین چند ساله از وی توسط نمایندگان و مال‌باختگان به دست آمده، جز از راه پیگیری قانونی، چیزی نمی‌توان از وی گرفت. همان راهی که نمایندگان علی‌رغم زحمت فراوان، در حال دنبال کردن آن هستند.
۷. یکی دو تا از املاک برداشته شده در مزایده، به خاطر کارشکنی‌های شیرنگی و عدم دقت کارشناس‌ها (عدم دقت در حالتی خوش‌بینانه و الا…) یا متراژش کمتر از مقداری است که در برگه کارشناسی وآگهی مزایده آمده ویا قبلاً به صورت غیرقانونی توسط شیرنگی فروخته شده که این مطلب را نیز نمایندگان در حال پیگیری هستند و اگر شیرنگی خودش به صورت مصالحه‌ای آن را حل کند از پیگیری قانونی صرف نظر می‌کنند و الا جرم فروش مال توقیف شده و… هم به جرم‌های شیرنگی اضافه و پیگیری می‌شود.
۸. درتابستان ۹۴ سه نفر از نمایندگان، از نماینده جداشده سابق که تکروی‌هایش عملاً به ضرر اکثریت شکات تمام شده بود و برای گرفتن وکالت مکرراً پیام می داد، به اتهام اخلال در روند اجرایی پرونده و… شکایت کردند که وی با امضای یک تعهدنامه، خواستار عدم پیگیری شکایت نمایندگان شد. در تعهدنامه آمده که از تاریخ تعهد به بعد، هر اقدامی را با هماهنگی نمایندگان(مخصوصاً آقایان حبیب الهی و نیکوفرید) انجام دهم.

لیکن ایشان در مورد مصالحه‌ای که برای موکلین خود در مهرماه ۹۴ انجام داد و قبل از مصالحه از یکی ازنمایندگان در مورد اینکه کدام زمین‌ها را بگیرم که ارزش داشته باشد، مشورت خواست و آن نماینده با یادآوری و شرط التزام به تعهدات، به وی چند زمین مرغوب را معرفی کرد تا به همراه اموال دریافتی توسط دیگر نمایندگان و به نفع تمام موکلین به قیمت مناسب فروخته و تقسیم شود ولی نماینده جدا شده، پس از تحویل زمین‌ها و بدون هماهنگی و اطلاع به نمایندگان و بازیر پا گذاشتن تعهداتش، از جمله فروش و تقسیم زمین‌ها با دیگر نمایندگان وبه نفع تمام موکلین، زمین‌ها را به پدر شیرنگی سپرده تا آنها را با حداقل قیمت برایش تبدیل به پول یا آپارتمان یا ماشین کند(صورت جلسه این مطلب در پرونده موجود است) و تکروی و خوش‌خدمتی خود به شیرنگی را به اتمام رسانید.
لذا پیامک‌های وی به مالباختگان که من با تعدادی از زیرمجموعه‌ام تسویه کرده‌ام، بر فرض صحت به واسطه زیرپا گذاشتن تعهدات و تکروی‌هایش بوده است. همان کاری که از ابتدا انجام می‌داد و باعث شد که از جمع نمایندگان اخراج شود و شیرنگی از او حمایت کند.

۱۶
فروردین ۱۳۹۵
نویسنده
دیدگاه‌ها ۳ دیدگاه
برچسب‌ها

نظرات کاربران

 1. مرتضی محیطی گفته:

  بنده شما آقایان را وکیل قرار داده ام و اطمینان دارم آنچه در توان دارید را صرف بازپس گرفتن حقوق موکلین خود می نمایید و از شما کمال تشکر را دارم. از سایر دوستان نیز می خواهم بجای انتقادهای تند و بی نتیجه به نمایندگان این پرونده، در صورت امکان با ارائه ایده ها و نظرات خود آنان را یاری فرمایید.

 2. طلبکار شیرنگی گفته:

  ظاهرا خاک مرده روی اقدامات در حال انجام پاشیده اند.
  آقایانی که مدام فریاد می زدید مصالحه نکنید از طریق مزایده اموال شیرنگی به نتیجه مطلوب می رسیم پس چه شد آن نتیجه مطلوب؟!!!
  حضرات پس از عید چه کار کرده اید؟
  اگر میدانستیم اینگونه ما را در بیابان بی خیالی و سهل انگاری رها می کنید با شیرنگی مصالحه میکردیم. حداقل کاری که میتوانستید بکنید گزارشی از ادامه اقدامات خود در سال جدید بود.
  همین الان هم دیر نشده اگر نمی خواهید کاری بکنید اعلان کنید تا سفته های خودمان را از شما پس گرفته با شیرنگی مصالحه کنیم؛ کاری که یک سال پیش می توانستیم انجام بدهیم.

 3. مال باخته گفته:

  باسلام
  به نظر بنده شما نمایندگان باایشان خبلی مسامحه می کنید
  ایشان به۱۰ نفر وعده می دهد و یکی را برای تبلیغ عملی می کند و بدین وسیله اختلال ایجاد می کند یا به مبلغ خیلی کمترسفته هارا خریداری می کند و به نماینده ها نسبت های ناروا می دهد و آنها را متهم می کند با الفاظ رکیک.
  اینجور افراد خواسته را ناخواسته کارهای می کنند که قابل اغماض نیست.
  و باید شما نمایندگان محکم جلواش بایستید والا به جایی نمی رسید. برخی قبلابا نماینده شدن و باساده بودن خودشان و ما ها واسطه شیرنگی شدند و الان درصدد جبران هستند ولی ایشان هم در آن زمان و هم با ادامه کارهای قبلی خوددر الان و تا به امروز نشان داده است که در هر حال دنبال سوء استفاده می باشد و قاطعانه باید جلواش ایستاد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *