نقض حکم ورشکستگی و مزایده نهایی اموال شیرنگی

با تلاش نمایندگان، حکم ورشکستگی‌ای که آقای شیرنگی درخواست کرده بود، در اردیبهشت ۱۳۹۷ نقض و در تیرماه قطعی شد و باعث شد که مشکل زمین‌هایی که در مزایده های قبلی گرفته شده بود، رفع و از طرفی، ادامه روند اجرا، یعنی به مزایده گذاشتن بقیه اموال آقای شیرنگی میسر شود.

در ادامه پیگیری‌های انجام شده، از فروش بعضی از املاک، تا به حال حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ ملیون تومان نقدینگی حاصل شده است که این مبالغ با اولویت‌هایی بین مالباختگان تقسیم شده است. بحث و بررسی در مورد اولویت‌های تقسیم اموال و رسیدن به اولویت‌های عادلانه تقسیم، کار دشواری بود. با توجه به توافقی که بین نمایندگان انجام شد، تقدم افراد در وکالت دادن، جزء اولویت‌های تقسیم اموال بوده است و به مرور و با فروش بقیه زمین‌ها، نقدینگی حاصل بین بقیه افراد تقسیم خواهد شد.

مطلب بسیار مهم

با توجه به اینکه هنوز دو مورد از اموال شیرنگی یعنی کارخانه سنگ‌شکن و زمین ییلاقی در روستای چجا باقی مانده و بیش از ۳ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است و این دو مورد تا چند روز دیگر به مزایده گذاشته می‌شود، مال‌باختگانی که تاکنون و به هر دلیلی موفق به وکالت دادن نشده‌اند، فقط تا پایان هفته جاری (۲۲ آذر ۱۳۹۷) فرصت دارند تا به دفتر اسناد رسمی ۳۹ قم، واقع در خیابان دورشهر ابتدای کوچه ۱۳ مراجعه کنند و با ارائه کارت شناسایی و ترجیحاً اجراییه خود، به یکی از نمایندگان خود وکالت دهند تا نمایندگان بتوانند طلب آنها را در مزایده با برداشتن دارایی‌های باقی مانده استیفا کنند.

نکته قابل توجه این است که این مرحله، آخرین مزایده اموال شیرنگی است و بعد از آن عملاً دارایی‌ای باقی نخواهد ماند. از این رو کسانی که به هر دلیل وکالت نداده باشند، طلبشان در غالب زمین هم وصول نمی‌شود و تنها کاری که شاید بتوانند انجام دهند، تقاضای اعمال ماده ۳ قانون اجرای محکومیت‌های مالی، یعنی تقاضای زندانی کردن آقای شیرنگی و رفتن به گرگان و پیگیری جهت زندانی کردن وی باشد که طبق تجربه این کار نیز به نتیجه نخواهد رسید.

مال‌باختگان می‌توانند از طریق عضویت در پیام‌رسان سروش به نشانی @mtbsh_ir از آخرین اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به پیگیری‌های نمایندگان در پرونده آقای شیرنگی، مطلع شوند. همچنین مناسب است دوستان و آشنایان خود را که با این پرونده در ارتباط هستند، تشویق به عضویت در این کانال نمایید.

۱۹
آذر ۱۳۹۷
نویسنده
دیدگاه‌ها ۳ دیدگاه
برچسب‌ها

نظرات کاربران

 1. بهادر گفته:

  چرا کارخونه فروخته میشه قیمت هر تن ماسه خبر دارین چنده
  اگر تا الان کار میکرد تو ده سال کلی پول به همه میرسید

 2. ابی گفته:

  سلام با تشکر از زحمات زیاد شما نمایندگان محترم
  در صورت امکان می شود بدانیم که اولویت‌های بر چه اساس و مبنایی صورت گرفته است و چه چیزهای در اولویت بندی دخالت داشته است با تشکر

 3. محمد حسین گفته:

  سلام
  من نزدیک به دو سال است وکالت دادم چرا هنوز خبری از طلبم نیست ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *